Tym razem na zimowe wieczory wybrałam dla Was, Czytelnicy klas 4-8,  dwa tytuły z bestsellerowego cyklu powieści Magiczne drzewo Andrzeja Maleszki.

Andrzej Maleszka – reżyser filmowy, autor powieści. Jest zdobywcą EMMY AWARD i kilkudziesięciu nagród na festiwalach na całym świecie. Powieść Magiczne drzewo dostała nagrodę IBBY dla Najlepszej książki roku dla dzieci, a autor otrzymał Order Uśmiechu. Filmy i powieści Andrzeja Maleszki rozgrywają się we współczesnych realiach, w które wkraczają niesamowite, magiczne zdarzenia. Dynamiczną akcję i przygody autor łączy z mówieniem ważnych sprawach młodych czytelników. Cykl powieściowy Magiczne drzewo jest w Polsce bestsellerem wśród książek dla dzieci, został też przetłumaczony na kilkanaście języków, w tym japoński, francuski i chiński.

Pierwszą z nich jest Berło: W wypożyczalni kostiumów Alik i Idalia znajdują drewniane berło obdarzone niezwykłą mocą. Kto je posiada, ma władzę nad ludźmi i wszyscy muszą słuchać jego rozkazów. Berło daje także władzę nad przedmiotami. Pozwala tworzyć maszyny, jakich nie znał dotąd świat. Groźni przestępcy porywają dzieci i berło. Tworzą straszliwego robota, który pochłania całą energię elektryczną na świecie. Ludzie muszą zapłacić okup, jeśli znów chcą mieć światło i ciepło. Kuki, Gabi i mówiący pies Budyń wyruszają, by ocalić porwanych przyjaciół i walczyć z robotem. Jednak trudno go odnaleźć, bo android potrafi zmieniać się w dziecko…

Druga to 5.część serii – Gra.

Klon Kukiego powrócił i szuka tajemniczej kostki do gry. Wraz ze służącymi mu robotami włamuje się do Galerii Globo. O włamanie zostaje oskarżony Kuki i musi uciekać z domu. Odnajduje kostkę, która ma potężną moc, lecz wciąga posiadacza do niebezpiecznej gry. Kuki, Gabi i Blubek wyruszają na poszukiwanie klona. Prowadzi ich skorpion zdrajca. Kuki i przyjaciele zostają porwani do podziemnej twierdzy klona. Muszą pokonać olbrzymie roboty, sterowane nietoperze i pułapki skorpiona. Ta wyprawa okaże się grą, którą nie łatwo jest wygrać. Przygodowa powieść   o szybkim tempie i zaskakujących pomysłach. A także o pechu, szczęściu i przyjaźni… 

Z kolei młodszym czytelnikom z nowości biblioteki polecam książkę Waldemara Cichonia pt. Nie martw się, Cukierku!- drugą część opowiadań o przygodach kota Cukierka, drugą część przygód najbardziej niezwykłego kota na świecie.  

Siądź wygodnie, zamknij buzię /Znasz „Cukierku, ty łobuzie!”? /Jeśliś czytał i chcesz więcej /Oddajemy w twoje ręce /Książkę drugą o kocurze /Co w kłopoty wpada duże/ Pręgowane ma futerko/Oto – „Nie martw się Cukierku!” /Przygód kocich tu bez liku /Znajdziesz, Miły Czytelniku/ Psot i włóczęg co niemiara/ (Już kot o to się postarał)/ Dowiesz się, co łobuz koci /Narozrabiał   i napsocił:/ Jak się Maćka bardzo bał/ Jak złodzieja złapać chciał /Jak go pies zezłościł mały/Jak go sroki podzióbały/ Co wyczyniał kocur bury?                                                                                         

Zapraszam do lektury!

źródoł opisu:https://ksiegarnia-tuliszkow.pl/