Cieszy mnie, że spodobała się, zwłaszcza trzecioklasistom, seria o Cukierku. Może Klątwa dziewiątych urodzin M. Szczygielskiego też Was zainteresuje. To kolejna pozycja z naszej biblioteki: „Co robić, gdy wiatr wciąż dmie i huczy? Trąby powietrzne porywają ludzi z ulic. W Warszawie zostają zamknięte szkoły i lekcje odbywają się przez internet. Początkowo Mai się to nawet podoba, ale ile można siedzieć w domu? Na dodatek rodzice wpadają w manię konstruowania coraz to nowych, zadziwiających wynalazków i nie mają dla niej czasu. Na szczęście z niespodziewaną wizytą przyjeżdżają ciabcia i Monterowa… Na szczęście? Akurat! Wraz z nimi zjawia się nie tylko kot, Foksi i tajemniczy sakwojaż, ale też bardzo zła nowina – nad Mają zawisła klątwa!

źródło opisu: https://ksiegarnia-tuliszkow.pl/

A może sięgniecie, tu zwracam się do starszych czytelników naszej biblioteki, po Opium w rosole Małgorzaty Musierowicz?

Powieść – tom 5.- należy do tzw. serii „Jeżycjada”, opowiadającej o historii kilku poznańskich rodzin, a przede wszystkim skupia się na relacjach, jakie łączą młodzież – przyjaźniach, miłościach, koleżeństwie. Napisana jest w sposób barwny, z dużą dawką dystansu do bohaterów oraz wielką dawką humoru.

Opium w rosole” porusza aktualne problemy współczesnego świata.

Polecam, nauczyciel bibliotekarz