Relacja  z akcji czytelniczej

W tym roku po raz pierwszy wzięliśmy -w marcu-  udział w akcji czytelniczej, organizowanej przez Wydawnictwo Akapit Press pod hasłem V Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz.

Piątoklasiści na lekcjach języka polskiego i godzinie wychowawczej słuchali na żywo fragmentów kultowych książek Małgorzaty Musierowicz (Kłamczucha, Ida sierpniowa, Opium w rosole), z kolei  ich  koledzy z klasy szóstej i klasy siódmej przygotowali nagrania fragmentów trzeciego tomu Jeżycjady pt. Kwiat kalafiora. W lektorów wcielili się, oprócz chętnych uczniów,  nauczyciele języka polskiego oraz pani Joanna, mama Szymona, ucznia klasy 7 ( czytała fragmenty „Kłamczuchy”).

Niektórzy słuchacze po raz pierwszy spotkali się z rodziną Borejków. 

Linki do nagrań  czytanych fragmentów będą dostępne   w dzienniku elektronicznym (w wiadomościach).  Tu  link do nagrania przygotowanego przez p. Joannę:    https://szkolarusocice-my.sharepoint.com/personal/jnowak_szkolarusocice_onmicrosoft_com/Documents/Pliki%20z%20czat%C3%B3w%20w%20aplikacji%20Microsoft%20Teams/MOV_8838.mp4