Starszaki poznali dzisiaj bohaterkę drugiej części rymowanej historii o dziwnym potworze i sprytnej myszce- córeczkę Gruffalo, którą tata ostrzegał przed mieszkającą w lasku Ogromną Złą Mychą. Dotąd jeszcze pamiętał  spotkanie z nią. Według niego malutka myszka jest okropnym i  niebezpiecznym potworem. Ciekawość dziewczynki była jednak silniejsza niż zakazy ojca. Wyszła z groty, bo postanowiła sama sprawdzić, czy Ogromna Zła Mycha istnieje naprawdę, i czy jest tak przerażająca, jak to opisuje tata.

Dzięki wydawnictwu Tekturka i tłumaczeniu autorstwa Michała Rusinka Starszaki mogły zagłębić się w zabawną opowieść. Przekonać się, że nie liczą się siła czy wielkość, ale spryt, odwaga oraz umiejętność poradzenia sobie w każdej sytuacji.

Maluszki z kolei wysłuchały historii o niezwykłej przygodzie Polci i Helci, myszek, które pewnego dnia wybrały się na sam szczyt Wielkiej Góry, by zobaczyć, co jest po drugiej stronie mapy. Nikt dotąd nie wdrapał się na szczyt góry. Wszyscy tchórzyli ze strachu przed upadkiem w pustkę – na drugą stronę mapy. Helcia trochę się bała. Na szczęście przyjaźń z Polcią i Edziem dodała jej odwagi.