Ziemia to najpiękniejsza z planet, wspólny dom wszystkich ludzi. Dzień Ziemi jest okazją do rozmowy i przypomnienia sobie o ekologii. Warto dziś zadać sobie pytanie: „Co my sami możemy zrobić dla dobra i piękna naszej planety?” ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 22 KWIETNIA 2021r.  hasło: „PRZYWRÓĆ NASZĄ ZIEMIĘ”  Wielu uczniów naszej szkoły zaangażowało się w uporządkowanie swojej najbliższej okolicy. Zarówno mali jak i duzi ruszyli aby posprzątać las, łąki, rowy. Dodatkowo Tadzio z kl. I posadził nową roślinę, a   Bartek Kochański z kl. VI podzielił się z nami taką refleksją: (…)Pamiętajmy, że chociaż to nie nasze śmieci to nasz las, wieś i planeta. Dbajmy o naszą Planetę a wokół nas będzie piękniej. Niech ostatnie dwa zdania pozostaną puentą!