Pierwsza część innowacji pedagogicznej pt. „Powrót do przeszłości” realizowanej w klasie drugiej, to czas wielu niezwykłych przeżyć i nowych doświadczeń. Tym razem uczniowie zapoznali się z historią igrzysk olimpijskich a przez praktyczne działania odbyli prawdziwą podróż do przeszłości. Wykonali wiele ciekawych prac plastyczno- technicznych m.in.: koła olimpijskie, lirę. Przed rozpoczęciem zawodów złożyli Zeusowi (przewodniczącemu klasy) przyrzeczenie o uczciwym współzawodnictwie. Obiecali na czas igrzysk zawiesić wszelkie spory i rozwijać umiejętność współpracy. Zapalili znicz olimpijski i wzięli udział w pięcioboju. Doskonalili umiejętności matematyczne, sami mierzyli odległości skoku w dal, rzutu dyskiem. Chociaż nie było prawdziwego oszczepu, to jednak zaostrzone pióro dla niektórych także okazało się nie lada wyzwaniem. Z zacięciem prawdziwych olimpijczyków siłowali się w konkurencji zapasów. Słuchali muzyki greckiej, poznali instrumenty związane z epoką. Nie zabrakło także greckiej sałatki.
Już niedługo czeka ich kolejna przygoda. Gdzie tym razem przeniesie ich kapsuła czasu…? O tym w Nowym Roku.