„O tym w jaki sposób mądrze pomagać osobom bezdomnym, jakie są przyczyny bezdomności i dlaczego życie tych ludzi jest trudniejsze niż nam się wydaje opowiedział brat Konrad Baran, który na co dzień pracuje w Dziele Pomocy św. Ojca Pio Krakowie. Nasz gość przeprowadził także ciekawe zajęcia dla uczniów klasy 3, w czasie których dzieci mogły uświadomić sobie ilu rzeczy nie mogą robić ludzie, którzy nie mają domu i jaką wartością jest posiadanie miejsca, gdzie można się bawić, wyspać, czy napić herbaty z bliskimi ludźmi. Mamy nadzieję, że to spotkania jeszcze bardziej uwrażliwi nas wszystkich na zauważenie potrzeby człowieka, którego spotykamy na ulicy i doda odwagi do niesienia mądrej i odpowiedzialnej pomocy.