Zakończenie roku szkolnego to najbardziej wyczekiwany moment przez wszystkich uczniów – wreszcie będą mogli odpocząć od codziennych zajęć lekcyjnych             i szkolnych obowiązków.  Część artystyczną dzisiejszej uroczystości rozpoczęli uczniowie klasy trzeciej piosenką o lecie. Następnie ósmoklasiści przedstawili krótki program, w którym wyrazili wdzięczność pani Dyrektor, wychowawcy, nauczycielom i rodzicom za trud wychowania i nauczania, za codzienną troskę, wyrozumiałość i cierpliwość. Gdy przyszedł czas na wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych ufundowanych przez Radę Rodziców, uczniowie z dumą je odbierali. Pani Dyrektor pogratulowała uczniom wyników, podziękowała rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i złożyła wszystkim życzenia dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji. Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami, gdzie otrzymali upragnione świadectwa.