Dziś, 29 września, obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione  w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników. Czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie, wpływa bowiem na ich rozwój, wzbogaca słownictwo, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, rozwija poczucie humoru i wspomaga pamięć. Głośne czytanie jest też wspaniałą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka  z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami czy kolegami. Warto więc to święto obchodzić każdego dnia,  a jeśli każdy poświęci na nie choćby 15 minut, będzie to ogromny sukces.

Z tej okazji, podobnie jak i w poprzednich latach, we współpracy z wychowawcami przedszkola, świetlicy oraz klas 1-3 biblioteka szkolna zorganizowała głośne czytanie książek. Zaprosiła również uczniów klas 1-4 oraz ich rodziców do wzięcia udziału w konkursie pt. „Czytam sobie- czytam tobie”, polegającym na stworzeniu pierwszego audiobooka. Zadanie polega na przeczytaniu przez dziecko wybranej przez siebie książki. Rolą rodzica jest nagranie głosu dziecka, zapisanie go i dostarczenie do biblioteki na płycie CD, pendrive lub przesłanie drogą mailową.