Głównym celem dzisiejszego spotkania bibliotekarki z pierwszoklasistami było zachęcenie ich do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Żeby uczniowie mogli dołączyć do grona czytelników naszej biblioteki, musieli złożyć przyrzeczenie.

Zanim jednak to nastąpiło, rozwiązywali zagadki. Poprawne rozwiązania wskazywały kolejne zadania do zrealizowania. Takim sposobem zapoznali się m. in. z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

Pod koniec spotkania chętni uczniowie wybrali książkę, którą wypożyczyli do domu.

Na pożegnanie wszyscy otrzymali na pamiątkę pasowania na czytelnika kolorowe zakładki i naklejki.