27 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O tym ważnym wydarzeniu przypomnieli Iza Morawska, ucz. kl. 6 i Kacper Kraczka, ucz. kl.7. Natomiast ich koledzy z klas 4-7 przenieśli zgromadzonych w czasy obrad Sejmu Wielkiego. Przedstawili zebranym, jak wyglądała ówczesna sytuacja w Polsce i w jaki sposób uchwalono Konstytucję.
Niewątpliwie splendoru naszej szkolnej uroczystości dodały nie tylko krótka inscenizacja, oryginalne  stroje młodych aktorów, teksty patriotyczne, ale także piosenki. Na uroczystości nie mogło zabraknąć „Majowej jutrzenki” , „Poloneza 3 Maja” czy „Pamięci w nas”, przygotowanych pod kierunkiem nauczyciela muzyki.
Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja należą do stałych elementów naszego kalendarza szkolnego.