18 października to bardzo ważna data dla pierwszoklasistów naszej szkoły.  W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania dzieci na uczniów.

W obecności pani dyrektor Ewy Chodźko, nauczycieli, uczniów starszych klas oraz rodziców w bajkowej scenerii Królestwa Kredkolandii pierwszoklasiści prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalno – taneczne zdobywając  za każdą konkurencję kolorowe kredki.  Udowodnili, że znają zarówno normy zachowania w klasie,  jak i zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przekonali nas, iż kochają swoją Ojczyznę, gdy z prostotą i wdzięcznością wyśpiewali „ to mój dom rodzinny, […], radosna szkoła, gdzie mogę się uczyć…” wzbogacając pokaz układem tanecznym z białą i czerwoną wstęgą.

Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Zanim jednak nastąpiło włączenie do grona uczniów pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani czarodziejskim piórem na uczniów Szkoły Podstawowej w Rusocicach.

Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.                 Nie zabrakło też życzeń i upominków od pani dyrektor, rodziców oraz koleżanek i kolegów z klasy III.

Drodzy Uczniowie Klasy Pierwszej!

Mamy nadzieję,  że rozpoczęta nauka otworzy drzwi do prawdziwej wiedzy, do rozwoju zdolności i zainteresowań. Życzymy Wam wielu sukcesów i powodów do radości!