Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Starszaki miały możliwość wysłuchania pięknego     i wartościowego utworu pt. „Co robisz z pomysłem?”, książki o dziecku, które pomaga błyskotliwemu pomysłowi stać się częścią świata. Gdy wiara chłopca we własne siły rośnie, rośnie też sam pomysł i pewnego dnia zaczyna dziać się coś niezwykłego. Co robisz z pomysłem?” napisali Kobi Yamada i Mae Besom. Jest to książka dla każdego bez względu na wiek, dla wszystkich, którzy kiedykolwiek mieli pomysł.

Z kolei Maluszki wysłuchały utworu o pisklaku, „bardzo miłym, któremu pióra się gdzieś zgubiły. Siedział goły, piszczał, skrzeczał, ale… dał się lubić w gruncie rzeczy”. Książkę pt. „Pisklak” napisała Dorota Gellner,  ilustrowała Jona Jung. Ta pełna ciepła i humoru historyjka niesie ze sobą wielkie przesłanie. Nieważne, jak kto wygląda, jak się zachowuje, każdemu należy się szacunek i uczucie, bo to właśnie miłość dodaje skrzydeł do działania, powoduje, że świat staje się ładniejszy a wszystkie przeszkody są prostsze do pokonania.

 W rolę lektora wcieliła się pani bibliotekarka.

Uczniowie klas 1-8 słuchali fragmentów książek wybranych przez siebie. Czytali wychowawcy, nauczyciele i chętni uczniowie.