W sobotnie przedpołudnie, 8 czerwca 2024 r., na boisku LKS Nadwiślan  odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem ,,Grunt to rodzinka”, który wpisuje się w harmonogram przedsięwzięć szkolnych już od paru lat. Impreza została zorganizowana przez Radę Rodziców oraz dyrekcję, nauczycieli, pracowników  i uczniów naszej szkoły.

    Uroczystość otworzyła Dyrektor Szkoły –, która życzyła wszystkim zebranym wspaniałej zabawy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wójt Gminy Czernichów – Piotr Józefczyk,  radny gminy –P. Adam Orlik, Sołtys Rusocic – P. Stanisław Świadek, Koło Gospodyń Wiejskich z Rusocic oraz strażacy z OSP.

    Piknik rozpoczął się od Turnieju Piłki Nożnej zorganizowanego przez LKS. Było dużo emocji, zaciętej gry  ale i dobrej zabawy. Do turnieju zgłosiły się 4 drużyny, zwycięską okazała się drużyna z Rusocic.

    Następnie przyszedł czas na rodzinne wspólne zabawy. Uczestnicy mogli   mile spędzić czas  w gronie znajomych oraz skorzystać z licznych atrakcji. W programie zaplanowano liczne działania artystyczne i sportowe, konkursy i rozgrywki adresowane do wszystkich uczestników. Najmłodsze dzieci bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni i korzystały z oferty stoiska z zaplataniem warkoczyków oraz lodami, popcornem i  watą cukrową. Chętni uczniowie wraz z rodzicem  brali udział w konkurencjach zręcznościowych przygotowanych przez nauczycieli, w czasie zabawy  mogli wykazać się sprytem i sprawnością fizyczną.  Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody w postaci bonów do Decathlonu, a wszyscy pozostali biorący udział otrzymali nagrody- niespodzianki.  Każdy mógł obejrzeć wóz Straży Pożarnej i zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy. Wielką popularnością cieszył się kiermasz fantów. Losy rozeszły się bardzo szybko, niestety było ich za mało. W czasie uroczystości nie mogło zabraknąć prezentacji talentów artystycznych przedszkolaków i uczniów naszej szkoły. Występy zostały nagrodzone gorącymi brawami, co było największym wyróżnieniem dla szkolnych artystów.

        Wspaniała zabawa towarzyszyła wszystkim do końca Pikniku Rodzinnego. Zwieńczeniem zabawy była kurtyna wodna zafundowana uczestnikom przez OSP oraz Festiwal Kolorów i kąpiel w pianie.                                                                                                                                           

Teraz pozostały miłe wspomnienia i cierpliwe oczekiwanie na kolejną taką imprezę – już za rok.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za wkład pracy, zapał i zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia, które stanowi bardzo istotny element integracji środowiska lokalnego z naszą szkołą.     

       Nauczycielom, pracownikom szkoły, wszystkim osobom prywatnym, instytucjom oraz całej społeczności szkolnej i licznie przybyłym uczestnikom za wszelką pomoc przy organizacji pikniku- Dziękujemy !!!

Serdecznie zapraszamy za rok!